Stravování dětí v Lesním klubu Napísek

Stravování dětí v Lesním klubu Napísek

Dopolední svačinku (něco k zakousnutí a pití) si děti nosí připravenou z domu v batůžku. Prosíme rodiče, aby děti měli svačinu v krabičkách, abychom v lese nevytvářeli žádný odpad.

V přípravě odpolední svačinky se rodiče střídají. Vždy jeden rodič chystá svačinu pro všechny děti. Rozpis přípravy odpoledních svačinek je zasílán na začátku měsíce a na každého rodiče to většinou vychází 1x měsíčně.

Sladkostem se vyhýbáme (sladkou variantu svačiny je možné nahradit moučníkem). Sladké nápoje a jiné sladkosti přitahují  hmyz a to nechceme.

Oběd, který se skládá z polévky a druhého jídla, zajišťujeme již sami. Dětem dovážíme jídlo z Oázy zdraví, které objednáváme vždy na konci týdne na týden nadcházející. Pitný režim je při obědě zajištěn.

V ročních obdobích, kdy není venku velká zima je pro děti v rámci programu připraveno vaření na ohni. Děti si společně s průvodci chystají oběd. Tato aktivita je mezi dětmi velmi oblíbená. U dětí posiluje samostatnost a zručnost . Radost z uvařeného jídla bývá veliká. Co si děti sami uvaří, to si taky rádi a s chutí sami snědí. Suroviny k přípravě jsou zajištěny.

Po obědě si děti samy umývají nádobí.

Obědy v Lesním klubu Napísek.

Obědy v Lesním klubu Napísek.

Cena dětské porce je 40,- Kč.

Obědy se platí hotově jednou měsíčně, podle skutečné docházky dítěte.

Uložit

Uložit

Facebook