Zázemí školky

Chatka

Naším společným zázemím je dřevěná chatka v lese, která nám slouží pro odpočinek, relaxaci, pro pobyt uvnitř v nepříznivém počasí, pro tvoření, … Chatka se nachází na kraji lesa v obci Kukle. Více o tom, kde nás najdete zde.

Interiér chatky

Chatka je vybavená kuchyňskou linkou s várnicí teplé vody, jídelním prostorem a prostorem pro tvoření, pódiem pro odpočinek, úložnými prostory. Uvnitř chatky jsou také kamna na dřevo. Svítíme na elektrický proud. Nad kamny je dřevěná konstrukce k sušení mokrého oblečení. Součástí chatky je také přilehlá zastřešená veranda, kde se nachází dílnička, šatna s úložnými boxy pro náhradní oblečení dětí a kompostovací záchod v oddělené místnosti.

Okolí chatky

V blízkosti chaty je venkovní otevřené ohniště s posezením. K chaloupce je připojená zastřešená terasa, kde jsou umístěné stoly (tvoření a oběd venku). Pro děti je vybudována bahenní kuchyňka s pískem, dřevěné odpočívadlo alias loď, malá zahrádka.

 

Rekonstrukce

Od roku 2014, kdy jsme se z Brlenky přestěhovali do chaty v Kukli, probíhají postupně rekonstrukce chaty a jejího okolí. V listopadu 2014 jsme ukončili první fázi rekonstrukce našeho zázemí, kdy vznikl prostor, který je bezpečný a vhodný pro pobyt v první zimě v novém zázemí.  V lednu 2015 započala druhá fáze rekonstrukce, kterou jsme směřovali k zútulnění a praktickému vybavení lesního klubu. Tato fáze byla podpořena na Burze filantropie v Litomyšli. Další významnou změnou bylo přidání dřevěné podlahy v hlavní místnosti a vybudování odpočinkového prostoru v podkroví (součást crowdfundingové kampaně na Hit Hit). Obec Javorník nám nechala opravit elektrickou síť. V minulých letech také vznikl vnitřní kompostovací záchod v oddělené místnůstce. Díky projektu Malý leader MAS Svitava jsme předělali dílnu na čistý a pěkně přehledný prostor. Máme i boudu na venkovní nářadí. Velká část rekonstrukcí probíhala svépomocí. Děkujeme všem ochotným tatínkům, dědečkům a dalším lidem, kteří nám pomohli.

Facebook