Zázemí školky

CHATKA

Naším společným zázemím je dřevěná chatka v lese, která nám slouží pro odpočinek, relaxaci, pro pobyt uvnitř v nepříznivém počasí, pro tvoření, … Chatka se nachází na kraji lesa v obci Kukle. Více o tom, kde nás najdete zde.

INTERIÉR CHATKY

Chatka je vybavená kuchyňskou linkou s várnicí teplé vody, jídelním prostorem a prostorem pro tvoření, pódiem pro odpočinek, úložnými prostory.

Uvnitř chatky jsou také kamna na dřevo. Svítíme na elektrický proud. Nad kamny je dřevěná konstrukce k sušení mokrého oblečení.

Součástí chatky je také přilehlá zastřešená veranda, kterou používáme jako šatnu a jako prostor pro odkládání věcí a pomůcek na ven.

 

OKOLÍ CHATKY

Chatka stojí na kraji lesa, v bývalém pískovém lomu. Celé prostředí je velice členité a malebné. Pro děti poskytuje nespočet přírodních překážek, útočišť, skrýší, kde si každý najde to, co mu vyhovuje.

V blízkosti chaty je venkovní otevřené ohniště s posezením a nově vybudovaný přístřešek, kde jsou umístěné stoly (tvoření a oběd venku). Pro děti je vybudována bahenní kuchyňka s pískem, dřevěné odpočívadlo alias loď, malá zahrádka a uvnitř chaty je dílna, kde se děti mohou učit zručnosti řemesel. K dispozici máme také teepee.

REKONSTRUKCE

Od roku 2014, kdy jsme se z Brlenky přestěhovali do chaty v Kukli, probíhají postupně rekonstrukce chaty a jejího okolí. V listopadu 2014 jsme ukončili první fázi rekonstrukce našeho zázemí, kdy vznikl prostor, který je bezpečný a vhodný pro pobyt v první zimě v novém zázemí. Rekonstrukce probíhala svépomocí. Děkujeme velice všem, kteří nám pomohli. V lednu 2015 započala druhá fáze rekonstrukce, kterou již směřujeme k zútulnění a praktickému vybavení lesnímu klubu. Tato fáze byla podpořena na Burze filantropie v Litomyšli.

Facebook