Zajímavé knihy

** NEJLEPŠÍ KNIHY DĚTEM **

Komise pro dětskou knihu SČKN a Česká sekce IBBY vytvořily projekt, v němž každoročně doporučují nové české knihy pro děti a mládež. Katalog slouží pro orientaci knihkupcům, knihovnám, školám, ale také rodičům a širší veřejnosti. Ve většině evropských zemí takový katalog vychází a všem, kdo s knihami a dětmi pracují, výrazně pomáhá.

ODKAZ NA NEJLEPŠÍ KNIHY DĚTEM

** VYCHOVÁVÁME DĚTI A ROSTEME S NIMI **

Kniha od Naomi Aldort vysvětluje, proč jsou důvěra, otevřenost a láska těmi základními pilíři radostného dětsví i rodičovství.

ODKAZ NA KNIHU VYCHOVÁVÁME DĚTI A ROSTEME S NIMI

** RESPEKTOVAT A BÝT RESPEKTOVÁN **

Kniha Respektovat a být respektován je určena všem, kteří se snaží o partnerský, respektující přístup ve výchově, vzdělávání a vztazích. Je shrnutím těch nejlepších zkušeností z oblasti dobře fungující komunikace mezi lidmi, učebnicí dobré komunikace. Nabízí jednak postupy a dovednosti okamžitě využitelné v praxi, jednak pohled na širší souvislosti mocenského a respektujícího pojetí výchovy a mezilidských vztahů. Je využitelná pro rodiče, učitele a všechny, kteří chtějí investovat úsilí do rozšíření repertoáru svých komunikačních dovedností pro zvládání běžných i náročných životních situací.

VÍCE O KNIZE RESPEKTOVAT A BÝT RESPEKTOVÁN

** JAK PEČOVAT O ZDRAVÍ DÍTĚTE ... NAVZDORY VŠEMU LÉKAŘI **

Napadlo vás někdy, proč vlastně tak úzkostlivě doktoři sledují
teplotu? Tady se to dočtete, a taky spoustu dalších věcí, které vás
uklidní a k lékaři půjdete až když to OPRAVDU bude nutné.

ODKAZ VÍCE O KNIZE JAK PEČOVAT O ZDRAVÍ DÍTĚTE

** MEANDR **

Nezaměnitelné umělecké knihy pro děti, dětské knihy pro dospělé a komiksy pro všechny, autorů českých i zahraničních, začínajících i těch legendárních, od Havla přes Magora,
Brabence a Wernische až po Petra Nikla nebo Radka Malého.

ODKAZ NA MEANDR

** NAKLADATELSTVÍ BAOBAB **

Baobab je malé alternativní nakladatelství ilustrovaných knih pro děti a mládež. Věnuje se vydávání původních textů a zajímavých překladů. Spolupracuje s nastupující generací výtvarníků. Ty knihy jsou vážně nádherné a co všechno se tam člověk - dospělý i dítě - dozví!

ODKAZ NA NAKLADATELSTVÍ BAOBAB

** ČASOPIS PRO DĚTI RAKETA **

V Labyrintu se jukněte zejména na Rakety! Lepší časopis pro děti od pátého roku těžko k nalezení...

ODKAZ NA WEB LABYRINT

** ČASOPIS PRO DĚTI HRANA **

No dobrá, ještě Hrana by mohla s Raketou soutěžit, posuďte sami. Je to měsíčník plný krásných ilustrací, vyrábění, komiksů, luštění a úkolů. Dokonce najdete v každém čísle deskovou hru a povídku s básničkou pro ty, kteří rádi poslouchají
vyprávění nebo už čtou.

ODKAZ NA ČASOPIS HRANA

 

 

Facebook