My, Lidé v lese

Spolek Lidé v lese

Spolek Lidé v lese

Zapsaný spolek Lidé v lese je dobrovolným nevládním neziskovým spolkem. Vznikl v září roku 2012 z iniciativy a potřeby návratu k životu s přírodou. Tento aspekt vnímáme v dnešním spotřebním světě jako základ, kterému bychom se měli dennodenně učit, neboť se mu naším způsobem života neustále vzdalujeme.

Pod návratem k přírodě si nepředstavujeme vrátit se zpět na stromy, nýbrž to pro nás znamená především žít udržitelným způsobem života, zastavit se a naslouchat, přemýšlet šetrně a ohleduplně vůči přírodě. Nevnímat přírodu jako kulisu, ale snažit se chápat její souvislosti a respektovat ji jako součást nás samých.

Naše společenství Lidé v lese, z.s. tvoří rodiče s dětmi a další zájemci, kterým je blízký komunitní způsob života. Chceme naplňovat naše potřeby ze zdrojů uvnitř naší komunity vážící se k místnímu regionu a tak přispívat k jeho rozvoji.

 

Hlavní náplní našeho spolku je realizace a provoz lesního klubu pro děti předškolního věku, kde nás inspiruje filosofie lesních mateřských školek.

 

MÁTE DOTAZY? KONTAKTUJTE NÁS

 

PEDAGOGICKÝ TÝM

Facebook